Kezdjük a legelején: a Velvárt, kérem szépen, az Velvárt. Dédapám ott vette meg nagyapámnak az elsőkerékpárját potom hetven évvel ezelőtt. Nagyapám is édesanyámnak. Édesanyám is nekem. A Velvárt egy név. Okkal.
A felhozatal nagyon szép, gyakorlatiag majdnem minden van. Ami nincs, azt hoznak. Az udvariatlanságra kissé háklis ugyan a helyi csapat, de ez nálam a jópontokhoz kerül - ha valaki lendületből rágózva, szemkontaktust kerülve, köszönés nélkül akar vásárolni, akkor komótosan, megfontoltan szolgálják ki. Ettől a részletkérdéstől eltekintve viszont nagyon segítőkészek, és az általam folytatott beszélgetések alapján kimondottan profik az ott dolgozók.
A garanciáról annyit, hogy én a Velvárt kivételével talán még egyszer kaptam személyes bocsánatkérést a csere mellé. Nem elhadart "húdegázbocsineharagudj" egylevegőset, hanem bocsánatkérést. Ennek is jó hat éve már, de jó emlék. A minőségről is eleget mond.
Drágák. Megtehetik, van mire felvágniuk, de drágák.
Néha kissé lassúak is, pláne ha éppen elkap az ember négy-öt kérdezősködő ifjoncot a boltban, és akkor akar intézkedni.
A webshop kissé össze van gányolva - nem a weblapokhoz értenek, hanem a drótszamarakhoz. A webshopon inkább az első fele jön át sajnos.
Nagyon jó minőségű kerékpárok vásárlására, összeállítására - ha a pénz éppen nem komoly akadály.
A BMX engem különösebben nem érint mint téma, de ismerősök elmondása alapján rá lehet bízni a csontjaidat a gépeikre. Én ugye nem tudom, az én világomban a madár repül, a bicikli pedig gurul.